درخواست تماس با ما
به دیدن ما بیایید:
تهران، خیابان مولوی، کوچه پیرمردی ،کوچه برادران منتظری ،پلاک ٧
به ما ایمیل بزنید :
utech.company@mail.com
24/7 با ما تماس بگیرید :
+989123477083
هاست ما

مجله هاست ما

بهترین روشهای طراحی فوتر

بهترین روش‌های طراحی فوتر یا پاورقی سایت با ١۵ مثال از بهترین طرح‌های فوتر جهان

آیا تا به حال پیش آمده،در پیمایش صفحه اصلی یک وب سایت، آنچه را که به دنبال آن بودید پیدا نکنید؟ آیا تا به حال، در صفحه محصولی از یک سایت تجارت الکترونیک بوده‌اید اما نتوانسته باشید؛ صفحه خط مشی یا لینک بازگشت به صفحه اصلی را پیدا کنید؟ این ناامیدی از سايت شما، باعث می شود برخی از کاربران سایت ما را ترک کنند و به دنبال پیدا کردن، سایتی باشند که شفاف تر یا شهودی تر باشد.

این نمونه از رفتار کاربر دقیقاً دلیل نیاز سایت شما به طراحی یک فوتر وب سایت خوب است. فوتر را به عنوان یک شبکه کمکی و ایمن، برای کاربرانی که نتوانسته‌اند اطلاعات مورد نظر خود را در بخش‌های دیگر سایت شما پیدا کنند، در نظر بگیرید. برای مثال، با ارائه پیوندی به خط مشی یا صفحه اصلی یا فرم تماس، می‌توانید از خروج برخی از بازدیدکنندگان از سایت تجارت الکترونیک خود و عدم بازگشت آنها جلوگیری کنید.

در این پست توضیح خواهیم داد که پاورقی صفحه سایت چیست و چرا برای تجربه کاربر مهم است . بعد از آن، به بررسی مواردی که باید در پاورقی قرار دهیم می پردازیم و با مثال، چند نمونه از خلاقانه ترین فوتر سایت ها، برای الهام گرفتن نتیجه گیری می‌کنیم.

منظور از پاورقی یا فوتر وب سایت چیست؟

پاورقی وب سایت بخشی از محتوا در انتهای یک صفحه وب است. معمولاً شامل یک اعلامیه حق چاپ(کپی رایت)، پیوند به خط مشی رازداری، نقشه سایت، آرم سایت، اطلاعات تماس، نماد رسانه‌های اجتماعی و فرم ثبت نام ایمیل است. به طور خلاصه، فوتر حاوی اطلاعاتی است که قابلیت استفاده کلی یک وب سایت را بهبود می بخشد.

ممکن است فکر کنید که صرف زمان و تلاش زیاد برای پاورقی صفحه، فایده‌ای ندارد چون مردم به محتوای پای صفحه توجه نمی‌کنند. این نوع تفکر توسط اکثر تحقیقات رفتاری اسکرول تایید شده است، از جمله آخرین مطالعه اصلی انجام شده توسط Neilsen Norman Group در سال 2018. آنها دریافتند که 57٪ از زمان مشاهده صفحه در بالای صفحه صرف شده است.

با این حال، طبق این مطالعه، زمان صرف شده در بالای صفحه در طول زمان کاهش می‌یابد، زیرا صفحه نمایش بزرگ‌تر می‌شود، طراحان طرفدار مینیمالیسم هستند و اسکرول به طور کلی عادی می‌شود. در خلاصه این مطالعه آمده است که «افراد اگر دلیلی برای انجام آن داشته باشند، پیمایش خواهند کرد».

با در نظر گرفتن این موضوع، از آنجایی که پاورقی ها اهداف ناوبری و اطلاعاتی را برای مخاطبان شما ارائه می کنند، صرفاً منطقی است که این مکان و پیوندها را برای آنها علیرغم اینکه بسیار پایین‌تر از صفحه است، بهینه کنید. حتی متوجه خواهید شد که علیرغم کشف Neilsen Norman Group که زمان صرف شده برای مشاهده هرچه پایین‌تر از صفحه کاهش می‌یابد، در انتهای صفحه یک افزایش وجود دارد.

نمودار درصد توجه و مشاهده بخش های عمودی سایت
نمودار درصد توجه و مشاهده بخش های عمودی سایت

این نشان می دهد که کاربران می دانند که پاورقی صفحه اطلاعات ارزشمندی است و می توانند از آن استفاده کنند، به خصوص زمانی که به دنبال چیز خاصی هستند.

اکنون که اهمیت پاورقی وب سایت را درک می کنیم، بیایید نگاهی دقیق تر به اطلاعاتی که در این بخش از صفحه وب تعلق دارد بیندازیم.

چه چیزی را در پاورقی وب سایت قرار دهیم

ادامه مطلب

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *